פסיפסט  אספה עבורכם מספר טיפים חשובים לקראת היציאה הבאה לצילום

  1. אחד הכלים העיקריים של הצלם הוא עמדת המצלמה וזווית הצילום, כאשר מצלמים אנשים כדאי תמיד לצלם אותם בגובה העניים שלהם וכך גם בצילום ילדים,  כדאי לרדת לגובה הילד ולצלם אותו בגובה העניים שלו  .
  2. חזית ורקע : לעיתים כאשר אנחנו מצלמים אנחנו מתמקדים רק בנושא העיקרי של התמונה  ולא שמים לב לרקע. כדאי להעמיד את אובייקט הצילום שלנו בהתאם לרקע וכך ליצור עומק בתמונה  . תמונה אשר תורכב מאובייקטים שונים הממוקמים במרחקים שונים במרחב תהיה מעניינת יותר .
  3. הוספת צבע לצילום : צילום עם כובע,  בנדנה, שרשרת פרחים ואביזרים שונים יהפכו את התמונה לצבעונית ומושכת יותר .
  4. צילום בזמן שקורים דברים :אם בתמונה שלנו יהיה אדם אשר נמצא במהלך פעולה הצופה יוכל לדמיין את הרגע לחשוב ואף לחשוב כיצד מרגיש האדם בתמונה.

על מנת לנצל את מירב היכולות של המצלמה הדיגיטאלית עלינו להכיר אותה ואת כל התכונות הקיימות בה .

לעיתים רבות אנו משתמשים בתוכניות האוטומטיות של המצלמה הדיגיטאלית, דבר אשר נוח מאוד ומהיר אך ברוב המקרים נוכל להגיע לתוצאות טובות ומדויקות יותר עם הכרת תכונות המצלמה הדיגיטאלית והפונקציות השונות הקימות בה .
יש לעשות שימוש במהירות תריס המתאימה למהירות התנועה של האוביקט המצולם תוך שמירה על עומק השדה המבוקש על ידי בפתיחה או סגירה של  מפתח הצמצם ובחירת נקודת מיקוד מתאימה , יש לשים לב למקור האור ומיקומו לעומת האובייקט המצולם לדאוג לחשיפה נכונה בחזית וברקע .חשוב לציין שבמקרים מסוימים נרצה להאיר או להחשיך חלקים ונוכל להגיע לתוצאות מעניינות על ידי שינויים קטנים בכיוון ,בעוצמת האור ובפיזור  מקור האור.
באור יום כדאי לצלם עם הגב לשמש, כך שהאובייקט יהיה מואר, אלא אם מצלמים בשעות שהשמש חלשה – שעות הזריחה או השקיעה. במקרה שמצלמים מול השמש או מקור אור חזק אחר כדאי להשתמש במבזק חזק שיאיר על האובייקט וישווה בין כמות האור הנופלת על הנושא בין החזית והרקע של הפריים . כאשר כמות האור נמוכה במקום סגור או בלילה כדאי להשתמש במהירות תריס נמוכה . ככל שמהירות התריס תהיה נמוכה יותר כך יהיה קשה יותר להשאיר את התמונה חדה ומפוקסת .על מנת לפתור את הבעיה הזו יש להשתמש בחצובה או שניתן להשתמש בטיימר ולהניח את המצלמה על שולחן או מקום יציבה אחר . אם נשתמש בעדשה בעלת אורך מוקד של 200 מ"מ ומעלה נתקל בבעיות דומות בחשיפה ואותן גם ניתן לפתור על ידי חיזוק מקורהאור או הארכת זמן החשיפה.

בהצלחה!!